Aynı Gün Kargo Karar veremiyorsanız, sevdiklerinize HEDİYE ÇEKİ armağan edin... HEDİYE ÇEKLERİ

Kredi Kartı Sistem Güvenliği

Uluslararası Güvenlik Platformu (3D Secure) Nedir?

Online Elektronik ortamda kredi kartı ve banka kartı ile yapılan  alışverişi güvenli gerçekleşmesine yönelik geliştirilen güvenlik platformudur.Güvenliği bir üst düzeye çıkarmak için kart kuruluşlarının geliştirdiği bir sistemdir.

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişlerde kart sahibine bankadan giden ödeme şifresinin onayı gerçekleşmediği taktirde alışveriş gerçekleşmeyecektir. Bu durumda kart numaraları başkasından olsa bile sms veya mail size geleceği için alışveriş yapıldığı hakkında bilginiz olucak ve kart sahibi onaylanmadan alışverişe devam edemeyecektir.

SSL (Secure Sockets Layer) Platformu Nedir?

Web tarayıcı ile Web server arasındaki güvenliği sağlamak için geliştirilmiş platformdur.SSL sertifikası 128 bit şifrelemeden oluşmaktadır.Web tarayıcınızda görünen altı renkli kısımlar SSL güvencesi olduğu anlamına gelmektedir.Bu kilit kısmına çift tıklanırsa içerisinde sertifikanın kimden alındığı,gerçerlilik süresi gibi bilgiler gözükmektedir.SSL platformu kullanıcı adı,parola ve kredi kartı bilgilerini şifrelenmesini sağlar.